Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Nový Zéland“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Nový Zéland.

Národní park Westland – země ledovců

Národní park Westland – země ledovců

Část západního pobřeží Jižního ostrova Nového Zélandu pokrývá Národní park Westland, který proslul svými horskými štíty, mohutnými ledovcovými splazy, krásnými jezery, ale i hustými deštnými lesy a pobřežními lagunami. Park je jedním z mála míst na Zemi, které zůstalo do značné míry zcela nedotčeno moderní civilizací.

celý článek

 

Wanaka – kde víno zraje pod zasněženými štíty

Wanaka – kde víno zraje pod zasněženými štíty

Na jižním ostrově Nového Zélandu se v regionu Otago rozkládá jezero Wanaka, na jehož břehu vyrostlo stejnojmenné městečko, které je vyhledávaným cílem turistů – a to jak v létě, tak i v zimě. Kromě možností sportovního vyžití v podobě pěší turistiky a lyžování však ukrývá také zajímavá muzea a podivuhodné atrakce, které stojí za to vidět.

celý článek

 

Banks Peninsula a město Akaroa

Banks Peninsula a město Akaroa

Nedaleko města Christchurch se nachází poloostrovní výběžek Banks Peninsula, který vznikl výbuchem sopek Lyttelton a Akaroa před více než 25 tisíci lety. Původně byl Banksův poloostrov ostrovem, ale erupce jej spojila s pevninou Jižního ostrova Nového Zélandu. Připomínky této dramatické geologické události dnes najdete na každém kroku.

celý článek

 

Arrowtown – město zlatokopů

Arrowtown – město zlatokopů

Jedním z nejzachovalejších zlatokopeckých měst Nového Zélandu je malebný Arrowtown nacházející se v kraji Otago na Jižním ostrově. Krčí se na úpatí kopců na břehu řeky Arrow River, asi 20 km od Queenstownu. Od roku 1862, kdy zde propukla zlatá horečka, bylo město centrem těžby zlata, dnes je oblíbeným výletním místem.

celý článek

 

Auckland - na návštěvě ve Městě plachet

Auckland - na návštěvě ve Městě plachet

Auckland je největším městem Nového Zélandu a zaujímá přes 1000 km2 rozlohy Severního ostrova. Toto kosmopolitní město má 1,5 milionu obyvatel a nadále se rozšiřuje značnou rychlostí. Jen od roku 1991 se jeho populace zvýšila o celých 13%.

celý článek

 

Wellingtonské zastavení

Wellingtonské zastavení

Hlavní město Nového Zélandu se nachází na jihozápadním cípu Severního ostrova a je omýváno vodami přístavní zátoky. I když je Wellington známý především jako sídlo vlády a středisko obchodu, má své osobité kouzlo i pro turisty, kteří sem jezdí za uměním, architekturou a okolní přírodou.

celý článek

 

Taupo – největší jezero Nového Zélandu

Taupo – největší jezero Nového Zélandu

V roce 186 po Kristu došlo ohromnou sopečnou erupcí ke vzniku jezera Taupo, které je se svými 619 kilometry čtverečními největším jezerem na Novém Zélandu. Na jeho severovýchodním konci vyrostlo více než 20 tisícové město stejného jména, které je nejen servisním centrem pro okolní farmy a správu lesů, ale také významným turistickým střediskem.

celý článek

 

Národní park Paparoa

Národní park Paparoa

Na území o rozloze cca 300 kilometrů čtverečních se u západního pobřeží novozélandského Jižního ostrova rozkládá působivý Národní park Paparoa, který byl založen v roce 1984. Je známý zejména díky vápencovým skalám Pancake Rocks, které jsou velkým lákadlem pro návštěvníky z celého světa.

celý článek

 

Kaikoura – základna pro pozorování velryb

Kaikoura – základna pro pozorování velryb

Na severozápadním pobřeží novozélandského Jižního ostrova se rozkládá malé pobřežní městečko Kaikoura, které oplývá doslova kouzelnou atmosférou. Je totiž jedním z nejlepších míst na celém Novém Zélandu, odkud je možné pozorovat volně žijící mořské živočichy. Kaikoura se tak stala jednou z předních turistických destinací v této nádherné zemi.

celý článek

 

Wellingtonský přístav

Wellingtonský přístav

Při návštěvě novozélandského hlavního města byste si neměli nechat ujít prohlídku přístavu, který ukrývá spoustu zajímavých institucí. Dominuje mu pěší most City-to-Sea klenoucí se nad jednou z hlavních tepen směřujících do centra Wellingtonu. Vede od nádvoří Civic Square k Frank Kitts Parku, dále k nábřeží, laguně až k muzeu Te Papa Tongarewa.

celý článek

 

Whangarei – za maorskými kořeny

Whangarei – za maorskými kořeny

Whangarei je nejsevernějším městem na Novém Zélandu. Jde o příjemné a prosperující centrum rozkládající se na Severním ostrově, které má příjemné a vyrovnané klima. Whangarei spadá do kraje Northland, který je známý silnými maorskými kořeny a okouzlujícími scenériemi. Je kolébkou národa a zároveň vyhledávanou rekreační oblastí.

celý článek

 

Stopem přes Hořké listí

Stopem přes Hořké listí

Dorazil jsem na jih Severního ostrova do Wellingtonu. Ten je hlavním, ale hlavně přístavním městem Nového Zélandu. Batoh složím na roh lavičky, na nějž nedopadá světlo lampy u mola. Konečně klid a pohoda. Zhluboka se nadechnu, ve vzduchu je cítit charakteristická solí nasáklá vlhká vůně pobřeží. Pomalu vydechuji, abych zklidnil tep. Mám velký plán. Stopnout si malou jachtu.

celý článek

 
1 2 3
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Nový Zéland 

Poznávejte divoko přírodu Nového Zélandu na poznávacích a individuálních zájezdech od CK Go2 s licencovaným českým průvodcem.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko